× بستن تبلیغات

یونولیت بسته بندی

یونولیت بسته بندی

 تفاوت 

یونولیت و پلاستوفوم 
امروزه از یونولیت استفاده های زیادی می شود و این ماده مزایای اکثری داراست . پلاستوفوم نیز نیز جزء همین موردها میباشد و در واقع این دو دسته ماده مشابه به هم هستند البته تفاوت های ریزی با نیز دارا هستند که ما در این مقاله به معرفی این دو ماده می پردازیم . 
 
یونولیت یک ماده سبک و متخلخل هست که از آن در عایق کاری ها و بسته بندی ها به کارگیری زیادی می شود . نام دیگر این ماده استایروفوم می باشد . یونولیت از یک ماده اولیه به اسم استایرن ساخته می شود که این ماده در پتروشیمی ساخته می شود . در فیض پلی استایرن ( EPS) به دست می آید . این ماده عایق صدا، حرارت و رطوبت می باشد . این ماده بازیافت نمی شود چون پلی استایرن خودش بازیافت گردیده هست اما اخیرا شخصی به نام اشتون کافر، توانسته است از یونولیت یک ماده اثر گذار بازیافت کند . او توانسته یونولیت را به کربن فعال تبدیل کند که در بسیاری از فیلترهای آب مدرن به کارگیری میشود . 
کاربرد 
یونولیت همانطور که گفته شد این ماده دوچندان پر کاربرد هست و به کار گیری های فراوانی از آن در زمینه های شرکت های شیلات، در سردخانه‌ها، در برخی مکان های که آلودگی صوتی داراست برای ایزولاسیون صدا و هم چنین ساخت ماکت ها می شود . 
پلاستوفوم 
پلاستوفوم در واقع به عبارتی عایق پلی استایرن هست که به وسیله شرکتی به نام پلاستوفوم پرتو در بازار عرضه می گردد . انبساط دانه های پلی استایرن، موجب به دست داخل شدن پلاستوفوم در طی چندین سطح می شود که این ماده عایق پلی استایرن، در بازار کشور ایران با نام تجاری پلاستوفوم معروف می باشد و این فرآورده عایق 100 درصد صدا، دما و رطوبت هست که استفاده های زیادی دارد علی الخصوص در بناها . 
کاربرد 
پلاستوفوم از این ماده عمده در صنعت ساختمان سازی به کار گیری می شود اما در موارد دیگری هم از گزاره صنعت های سردسازی، بسته بندی کالا و لوازم خانه مثل مبلمان، تشک و پشتی از این ماده به کارگیری می شود . امروزه بلوکهای EPS در بناها جایگزین بلوکهای سفالی و سیمانی در سقف و دیوار شده میباشد . 
ویژگی 
های پلاستوفوم 
این ماده یک ماده قابل اشتعال است . سهولت در برش دیگر خصوصیت آنست . استعمال از این ماده در ساختمان سازی موجب افزایش مقاومت ساختمان و سبک سازی آن می شود . زمانی که از این ماده در ساختمان استفاده می شود، در استعمال از بنا های گچ و خاک تا حدود 15 درصد صرفه جویی می شود . این ماده در برابر زلزله ایمن می‌باشد و نیز چنین صرفه اقتصادی خیر و خوبی داراست و موجب کاهش هزینه های قالب بندی های سقف می شود . 
نوشته شده در شنبه 1 دی 1397ساعت 10:41 توسط علی پور|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ